وب‌گاه همایش ملی خمسه‌نگاری راه‌اندازی شد
 

وب‌گاه ویژه همایش ملی «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» راه‌اندازی و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، همایش ملی «خمسه‌نگاری، بازنمود خمسه در هنر» 21 اسفند 1398، همزمان با روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی، شاعر و داستان‌سرای ایرانی، برگزار خواهد شد. به همین منظور وب‌گاه ویژه‌ این همایش را واحد فناوری اطلاعات فرهنگستان هنر راه‌اندازی کرده و طراح هنری این وب‌گاه، سیداحسان عمرانی است.

این وب‌گاه تحت درگاه فرهنگستان هنر ایجاد شده و اطلاعاتی ویژه را در اختیار مخاطبان و پژوهشگران قرار می‌دهد. فهرست مطالب اصلی مندرج در این وب‌گاه شامل «درباره همایش»، «ارسال مقاله»، «پیشینه پژوهش»، «اخبار»، «برنامه‌های جنبی» و «تماس با ما» است. همچنین در صفحه اصلی آن، قسمتی با عنوان «بانک نسخه‌های خطی هنری خمسه نظامی» به منظور بازجست منابع متقن و تازه ایجاد شده است. در این قسمت اطلاعات و بعضاً تصاویر برخی از نسخه‌های خطی‌ای از خمسه نظامی که خارج از مرزهای جغرافیایی ایران در دسترس است، قرار گرفته است. علاقه‌مندان می‌توانند براي دستيابي به اطلاعات مربوط به اين همایش، به نشانی اينترنتي https://khamseh.honar.ac.ir مراجعه كنند.

این همایش با هـدف پژوهش و بازجست دقیق و عمیق قابلیت‌های هنری خمسه نظامی و نقش تأثیرگذار و جـریان‌ساز آن در حوزه‌های گوناگون هنـری و ادبی در دوره‌هاي مختلف، 21 اسفند 1398، در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

   زمان انتشار: 1398/11/28 - ١٣:٣٨ | نسخه چاپي

خروج
درباره همایش
مهلت ارسال مقالات:
30 دی 1398
زمان برگزاری همایش:
21 اسفند 1398

تماس با ما
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان ولی عصر (عج) -
تقاطع خیابان طالقانی - شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 66493431
دورنگار : 66493418
رایانامه :
khamseh@honar.ac.ir


پیوندها
فرهنگستان هنر
مجموعه نسخه شناسی و نسخه پژوهی
مؤسسة تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري - متن
موسسه فرهنگی هنری صبا
دانشگاه هنر
دانشگاه هنر شیراز
دانشگاه هنر اصفهان
دانشگاه هنر اسلامی تبریز
دانشگاه هنرهای اسلامی_ایرانی استاد محمود فرشچیان